Muurschildering op Structuurverf
Zoals jullie hebben kunnen lezen in mijn artikel Muurschildering Emmy, heb enorm genoten van het creëren daarvan. Zo enorm, dat ik hier graag mee verder zou willen gaan en dit wellicht een onderdeel van mijn (toekomstige) werk wil maken. Om dat te creëren heb ik natuurlijk een portfolio nodig en genoeg werkervaring. Heel lang heb ik nagedacht over hoe ik dit het beste kon bereiken en mijn conclusie was: gewoon mijn stoute schoenen aandoen en mensen die ik ken benaderen of ik bij hun een muurschildering mocht maken. Zo gezegd, zo gedaan.
In dit artikel vertel ik over mijn ervaringen en geef ik meteen wat handige tips voor wie dit zelf ook wilt proberen.
Mijn grootste obstakel ben ik zelf.
Wat ik wel heel moeilijk vond, is dat mijn gedachten soms overhand nemen in mijn onzekerheden. Wat nu als ze het helemaal niet mooi vinden en dat niet tegen mij durven te zeggen? Wat nu als ze spijt hebben dat ze ja hebben gezegd? Deze onzekerheden zijn zelfs zo heftig, dat wanneer ik de dag ervoor wordt gebeld met een vraag, ik in eerste instantie bang ben dat ze gaan bellen met slecht nieuws en de muurschildering gaan annuleren. Achteraf blijkt vervolgens dat dat betreffende telefoontje helemaal niet betrekking had daarop en dat ik me nergens druk over had hoeven maken. Iets wat Wouter mij ook van te voren zegt, maar toch durf ik hem niet te geloven.
Gelukkig heb ik nu onderhand wel geleerd, dat er niks mis is met je onzekerheden te delen met anderen en dat juist hun reactie en mening belangrijk zijn als evenwicht op de negativiteit in mijn hoofd. Ik ben aan het leren om mensen te geloven wanneer ze mij zeggen dat ze het mooi vinden. Die momenten sla ik vervolgens bewust op in mijn hoofd, zodat ik daarop kan terugpakken wanneer mijn demonen weer eens met mijn gedachten spelen. En dat helpt! Iets wat ik jullie ook graag wil meegeven.
De opdracht
De klant dit keer was de zus van mijn beste vriendin, en aangezien ik haar al een lange tijd ken, kende ik de klanten ook. Momenteel zijn ze in verwachting van hun derde kindje (na twee jongens ein-de-lijk een meisje).
Gek genoeg was het Wouters idee om hen te benaderen voor een muurschildering, zelf had ik er helemaal niet over nagedacht. Geen idee waarom niet. Dus ik had hun een berichtje gestuurd of ze wellicht interesse hadden in een muurschildering voor op de babykamer en ze zeiden ja!
Die week ben ik vervolgens naar ze toe gegaan voor mijn eerste ‘echte’ consult. Ik had de kamer opgemeten en met hun overlegd wat ze nu precies wilden en wat ik voor hun kon bieden. Wat plaatjes van internet en Pinterest werden erbij gehaald en natuurlijk mijn eigen foto’s van mijn vorige muurschildering. De conclusie was dat ze een beetje dezelfde stijl wouden: één grote tak, een schommel en wat uiltjes en/of vogeltjes maar dan in zachte kleuren zoals roze en grijs. Het enige ‘probleem’ was dat ze een structuur muur hadden, iets waar ik totaal geen ervaring mee had, maar ik wou op z’n minst proberen of het mogelijk was om alsnog op een structuur muur te schilderen. Mocht het niet lukken, dan kon er alsnog met gewone muurverf overheen geverfd worden. Wel had ik het ontwerp zo aangepast dat er niet al te veel kleine details in zouden komen, aangezien dat vrij rommelig over zou kunnen komen.
Om mezelf niet al te veel druk op te leggen, had ik ingeschat er ongeveer 5 à 6 dagdelen mee bezig te zijn (verdeeld over enkele weken), aangezien ik weet van mezelf dat een volledig 8 urige werkdag voor mij nog niet haalbaar is. Gelukkig begrepen de klanten mijn huidige situatie en hadden ze hier al het begrip voor.
Mijn gebruikte materialen
- Amsterdam acrylverf Perzischroze
- Amsterdam aclrylverf licht roze
- Lyukas Cryl Studio licht grijs (4785)
- Lukas Cryl Studio titaanwit (4608)
- Lukas Studio verfkwasten (nummer 8, 16 en 20)
- Pastel potlood antraciet & donker bruin
- Home Deco verf graphite
- Kneedgum Faber Castell
- Babydoekjes
- Nagelborsteltje
- Waterpas
- Een klein trapje (aangezien ik zelf niet zo groot ben)
Kijk op Bol.com voor deze producten en steun tegelijkertijd Yassart!
Tip! Om stabiliteit te creëren tijdens het schilderen op een muur, is het handig om je ‘verfhand’ te laten rusten op de desbetreffende muur. Dit is vooral met een structuur muur handig, aangezien je kwast steeds wiebelt door alle hobbels en bobbels.
Dag 1
Op de eerste dag zou ik eigenlijk alleen maar schetsen, aangezien dat bij de vorige muurschildering ook veel meer tijd kostte dan ik dacht (aangezien ik geen gebruik maak van een beamer of projector of dergelijke). Maar gek genoeg was ik binnen 2 uurtjes al klaar met schetsen en had ik nog energie om verder te gaan, dus heb ik de basis tak en de roze blaadjes al geverfd en een begin gemaakt aan de beestjes in de tak. Uiteindelijk moest ik echt stoppen, zodat de verf kon drogen en om verder te gaan had ik echt een waterpas nodig.
Al met al ben ik die dag ongeveer 4 uurtjes bezig geweest en ik was een stuk verder gekomen dan ik had gedacht. En het verven op de structuur muur was met wat geduld en precisie ook haalbaar.
Tip! Op een structuur muur is het (bijna) onmogelijk om hele rechte lijnen te krijgen, wil je het zo recht mogelijk, zorg dan voor voldoende verf op je kwast en verf op een rustig tempo.
Dag 2
Eigenlijk zou ik de dinsdag na het Creaweekend in Hardenberg verder gaan met de muurschildering, maar helaas was ik zo doodmoe van dat weekend dat ik jammer genoeg het verven heb moeten afzeggen. Met pijn in mijn hart, maar ik wist gewoon dat dat nodig was voor mijn herstel. Uiteindelijk maar goed ook dat ik dat had gedaan, want ik ben ongeveer 1,5e week uit de running geweest hierdoor.
Dag 3
Voor deze dag had ik ook ongeveer 4 uur ingepland, ik was begonnen met het creëren van de schommel (wat ivm details het meeste tijd had gekost) en uiteindelijk had ik nog wat details aangebracht in de uiltjes en vogeltjes. Voordat ik het wist was ik klaar met verven en hoefde ik alleen nog maar schoon te maken. Pastel potlood is namelijk meer krijt dan potlood en geeft dus ook vreselijk af op je handen en vervolgens dus ook op de muur.
Tip! In de hobbywinkel is mij verteld geworden dat pastelpotloden het gemakkelijkste met kneedgum verwijderd kon worden, alleen ben ik er achter gekomen dat dit absoluut niet lekker werkt op een structuur muur. De sctructuur zorgd namelijk voor scheurtjes in de kneedgum en gummen wordt vervolgens onmogelijk gemaakt.
Wat wel heel goed werkt op muren, zijn babydoekjes. Hier heb ik tijdens mijn vorige muurschildering al gebruik van gemaakt, en ik wist dat het zou werken. Alleen heb ik wel een nagelborstel gebruikt om druk uit te oefenen, aangezien de structuur mijn vingers kapot maakte.
Het eindresultaat
Uiteindelijk ben ik dus twee dagdelen bezig geweest, met een totaliteit van ongeveer 8 uurtjes (een heel stuk minder dan ik in eerste instantie gedacht had). Persoonlijk ben ik hartstikke blij met het resultaat, het past goed bij de klanten en zij zijn er gelukkig ook blij mee.
Helaas zijn de close-up foto’s niet zo goed gelukt en doen ze het resultaat geen recht. Mijn camera is namelijk zo scherp, dat je alle oneffenheden ziet van de structuur en het heel anders oogt dat het in werkelijkheid is, dus neem die fotos maar met een korreltje zout.
Wel heb ik tijdens mijn hele proces een poging gedaan tot een time-lapse video, oftewel: elke 6 seconden is er een foto gemaakt en wanneer je deze achter elkaar zet krijg je een leuke / korte / versnelde video.
Bucket List projecten
Ik ben er in ieder geval over eens dat ik graag verder wil gaan met het maken van muurschilderingen, hiervoor heb ik al diverse ideeën bedacht en een aantal projecten in mijn hoofd die ik graag zou willen doen. Een paar thema’s hiervan zijn:
- Unicorn (eenhoorn)
- Jungle
- Aquarium / Zee
- Mandala / Zendoodle
Wil jij nu ook een muurschildering van mij? Neem dan contact met mij op via het contact formulier op deze website. In overleg is er veel mogelijk, het enige wat ik niet doe zijn portretten en andere hyperrealistische beelden.